Sıkça Sorulan Sorular


TBM Şikâyet Portal’ının İşleyişi Nasıl?

Portal’a üye olan tüketicimiz, başvurusunu hemen başvur bölümünden kolayca yapabilir.

Başvurunun alınması ile birlikte onaydan sonra Portal’a düşen şikayet aynı anda varsa firmanın iletişim mailine ve sosyal medya yoluyla twitter üzerinden başvuru iletilir.

Başvuruyu alan firmanın cevap vermesi için ortalama ve tahmini 7 gün kadar beklenir. Bu süreç içinde diğer üyelerimiz yorumlarıyla başvuruya katkı sağlayabilecektir.

Bu sürede firma tarafından çözüm üretilmemesi yâda teklif edilen çözümü tüketicinin kabul etmemesi halinde uzman görüşü isteyerek haklarının ne olduğu konusunda bilgi sahibi olabilecektir. Uzman görüşünü tüketicimiz süreyi beklemeden de talep edebileceği gibi Portal şikâyeti yönlendirdiği Uzmanın görüşünü belirtmesi halinde istediği zaman paylaşılacaktır.

Tüketicimiz başvurusunun sonucunu alamaması halinde hak arama sürecini başlatmak istemesi halinde her aşamada Portal’ımızdan destek alabilecektir.

Hemen Başvur Nedir?

 Portal’ın hemen başvur bölümünden firmalarla ilgili şikayet ve sorunlarının hızlı, basit ve kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Son derece basit ve sade bir içerikle başvurunuzu firmanıza iletebileceksiniz.

Uzman Görüşü Al Nedir?

Firma çözüm önerisi sunmazsa yada sunduğu çözüm önerisini yeterli görmez yada beğenmez iseniz Uzman Görüşü al bölümünden konunun uzmanından görüş alarak haklarınızın ne olduğunu konusunda daha çok fikir sahibi olabileceksiniz.

Destek Al Nedir?

Hak arama sürecine girmek istemeniz halinde bilgi, belge vs destek alarak sürecinizin sağlıklı yürümesi, hak arama süreci içinde karşılaştığınız sorularınıza destek alabileceksiniz. Birlikte güçlüyüz, birlikte çözeriz.

Bilgi Bankası Nedir?

Hak arama mücadelesinde ihtiyacınız olacak yargı kararları, dilekçe örnekleri, bilgi notları ve konu analizlerine ulaşabileceksiniz.Şikayetlerinize çözümler üretiyoruz.
Hemen Ücretsiz Üye Olun
Whatsapp'tan Profesyonel Destek Al